30.11.2017 - 17:57
Кралска палата на Велика Британија во понеделникот соопшти дека принцот Хари (33) и холивудската актерка Меган Маркл (36) и официјално ќе стапат во...
27.11.2017 - 12:54
Кралската палата на Велика Британија соопшти дека се вериле принцот Хари и холивудската актерка Меган Маркл. Венчавката е закажана за на пролет...
22.11.2017 - 05:13
Дејвид Кесиси, музичката ѕвезда од седумдесетите години, почина доцна синоќа на 67 години. Тој страдаше од деменција, истата болест од која почина и...
18.11.2017 - 18:11
Легендарниот гитарист и основач на групата AC/DC, Малколм Јанг денеска почина во 64. година од животот, по тригодишна борба со деменција поради што...
14.11.2017 - 10:41
Познатиот рапер Еминем се враќа на сцената со нов сингл „Walk On Water!“ кој настна во соработка со Бијонсе, а за продукцијата беше задолжен...
13.11.2017 - 12:21
Канадскиот пејач Шон Мендес на вчерашните Европски музички награди на MTV победи во категориите најдобар изведувач и најдобра песна. Ова се...
08.11.2017 - 10:13
Холивудската актерка и оскаровка Натали Портман е наградена со израелската награда Генеза за 2018 година во знак на признание за посветеност во однос...
05.11.2017 - 19:00
Ѕвездата на серијата „Добра сопруга“, Џулијана Маргулис го обвини актерот Стивен Сигал дека се обидел да ја силува, објави „Дејли Мејл“. Според...