15.03.2018 - 15:18
„Црниот пантер“ на режисерот Рајан Куглер, со својата прва милијарда долари приход, влезе во историјата како еден од филмовите кои заработиле...
13.03.2018 - 10:35
Вереницата на британскиот принц Хари, Меган Маркл првпат се појави во јавноста до кралицата Елизабета, на одбележувањето на Денот на Комонвелтот, во...
12.03.2018 - 22:52
Основачот на модната империја „Живанши“, легендата на францускиот и светски дизајн Ибер де Живанши почина на 91 години, потврдено е од модната...
11.03.2018 - 16:16
Sвездата на Барселона, Лионел Меси, преку Инстаграм потврди дека му се родил трет син - Чиро Меси, откако клубот претходно објави дека поради „лични...
10.03.2018 - 19:47
Ирската група „Кренберис“ најави дека на почетокот на идната година ќе објават студиски материјал на кој работеле пред смртта на пејачката ...
09.03.2018 - 12:55
Поранешниот американски претседател Барак Обама е во преговори со Нетфликс со цел да биде продуцент на високобуџетна серија. Разговорите се уште не...
06.03.2018 - 10:53
Полицијата во Лос Анџелес соопшти дека е уапсен маж кој е осомничен дека и ја украл статуетката Оскар на актерката Френсис Мекдорманд, по...
05.03.2018 - 14:53
Глумицата Селма Хајек на синоќешното доделување на Оскарите имаше најскап стајлинг, објавуваат локалните медиуми, наведувајќи дека само дијамантите...