22.01.2018 - 09:18
По три недели зимски одмор, околу 270.000 средношколци и основци, меѓу кои и 20.000 првачиња, денеска ќе се вратат на настава за второто полугодие од...
22.01.2018 - 09:15
Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за дедото на Тамара од Велес, Љупчо Стојановски, кој се товари за обид за убиство на поранешниот...
22.01.2018 - 09:08
Во Кривичниот суд неделава закажани се шест рочишта за предмети на Специјалното јавно обвинителство. Утре во судот треба да се одржат рочишта за „...
21.01.2018 - 19:23
„Терминот „Македонија“ не е закана за идентитетот на Грција, луѓето се  слабо информирани и си замислуваат разни работи“, изјави ...
21.01.2018 - 17:32
Во Кривичниот суд во Скопје в среда на обвинителна клупа треба повторно да седне поранешниот премиер Никола Груевски кој е обвинет во предметот на...
21.01.2018 - 17:27
Утре во Кривичниот суд закажано е ново рочиште за почеток на судењето против дедото на Тамара, Љупчо Стојановски, кој се товари за обид за убиство на...
21.01.2018 - 17:15
Со интонирање на македонската химна и среден прст кон Собранието Тврдокорни и Македонски обединети сили го започнаа протестот пред законодавниот дом...
21.01.2018 - 17:10
Ние секаде се бориме соседите сите да ги нарекуваат ПЈРМ, односно со сложено име што го содржи терминот Македонија, но без никаква одредница што би...