22.01.2018 - 11:37
Претпладне во 10:50 часот е укината забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар – Кичево преку планининскиот превој...
22.01.2018 - 10:35
Посредникот на Обединетите нации во спорот за името на Македонија, Матју Нимиц, има намера во следните десет дена да ги посети Атина и Скопје, за со...
22.01.2018 - 10:33
Во Апелациониот суд за попладнево е закажана јавна седница по жалбата на пратеничката од ВМО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска која се жали на одлуката на...
22.01.2018 - 10:07
Судењето за дедото на Тамара, Љупчо Стојановски, кој пукаше во поранешниот министер за здравство Никола Тодоров се одложи бидејќи Апелациониот суд ја...
22.01.2018 - 09:55
Владата на Република Македонија продолжува искрено да ги гради мерките на доверба со Република Грција со цел достоинствено да се придонесе кон...
22.01.2018 - 09:51
Вчерашниот собир во Солун за „одбрана на името Македонија“, на кој според грчката полиција присуствуваа околу 90.000 граѓани, го коментираат двете...
22.01.2018 - 09:40
Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по влажни коловози и наместа со остатоци од кашест снег по коловозите. Снег провејува на патните правци...
22.01.2018 - 09:31
Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно, наместа со врнежи од дожд и снег. Попладне променливо облачно и ветровито со засилен...