19.08.2012 - 13:45
Здравствените установи во државата ќе ги имплементираат стандардите на  Меѓународната заедничка комисија (Joint Commission International - JCI)...
19.08.2012 - 12:38
Здружението на припадниците на безбедносните сили „Бедем“ го поздравува поднесувањето на Предлог законот за припадниците на безбедносните сили и...
19.08.2012 - 11:16
Македонија од вторник повторно ќе биде зафатена од топлотен бран.  Се очекува температурите да се движат околу 40-от степен, а УВ индексот ќе...
19.08.2012 - 09:18
Власта се сеќава на Крушево само кога треба да се слави големиот верски и државен празник Илинден, годинава дури и за Илинден, се обиде централната...
19.08.2012 - 08:48
Заменикот помошник државен секретар на САД за Европа и Евроазија Филип Рикер, по покана од претседателот Ѓорге Иванов, од денеска до 25 август ќе...
19.08.2012 - 07:44
По едномесечен пост, верниците од исламска вероисповест го прославуваат празникот Рамазан Бајрам. Светиот месец Рамазан е муслимански празник кој...
18.08.2012 - 15:02
Пет лица се повредени во железничката несреќа што се случила синоќа во 18: 20 часот на патниот премин за село Чекрези, кумановско помеѓу помеѓу...
18.08.2012 - 14:55
Во Македонија кон средината на следната година треба да почне со работа центар за транспалантација на коскева срцевина, според сите светски стандарди...