23.01.2018 - 09:50
Во Собранието на Република Македонија денеска седници ќе одржат комисиите за транспорт, врски и екологија, за труд и социјална политика и за...
23.01.2018 - 09:47
Евроинтегративните перспективи на Република Македонија во периодот што претстои ќе бидат во фокусот на средбите, кои шефот на македонската...
23.01.2018 - 09:42
Законот за употреба на јазиците повторно се враќа пред пратениците. На вчерашната координација на претседателот на Собранието Талат Џафери со...
23.01.2018 - 09:39
Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за случаите „Труст“, „Шпион“ и „Транспортер“, што ги отвори Специјалното јавно...
23.01.2018 - 09:25
Првата директна средба меѓу  македонскиот и грчкиот премиер, Зоран Заев и Алексис Ципрас е закажана за утре во Давос. Лидерите на двете земји ќе...
22.01.2018 - 17:32
Општина Штип плаќала фактури за чистење на старата општинска депонија, ама последнава година тоа не се правело редовно. Од општината велат дека...
22.01.2018 - 17:30
Велешката болница бара да плаќа поевтина вода. Според директорот Димитар Стровјановски, болницата извршува важна општествена дејност и не прави...
22.01.2018 - 17:18
Зимскот распуст заврши, а второто полугодие денеска започна за сите, освен за учениците на едно одделение во основното училиште ,,Димитар Поп...