23.01.2018 - 11:14
Предлогот на власта за кратење на патните трошоци денеска ќе се најде пред  членовите на комисијата за финансирање и буџет, а веќе утре е ставен...
23.01.2018 - 10:51
Прашањето за името е меѓу Скопје и Атина, Бугарија не може да има улога на медијатор, смета бугарскиот амбасадор во Грција, Веселин Иванов, кој во...
23.01.2018 - 10:48
Два нови случаи на морбили се регистрирани од страна на Институтот за јавно здравје. Дете на шестмесечна возраст, кое се уште не било вакцинирано и...
23.01.2018 - 10:41
По масовниот протест во Солун во неделата, грчките организации и здруженија, најавуваат нов собир, но овој пат во грчката престолнина. Преку...
23.01.2018 - 10:25
Непознат сторител ноќта меѓу 21 и 22 јануари извршил тешка кражба во Шарената џамија во Тетово. Во друг случај непознат сторител извршил тешка кражба...
23.01.2018 - 10:21
Државениот јавен обвинител Љубомир Јовески денеска соопшти дека за трагичниот настан, во кој животот го загуби четиригодишниот Алмир Алиу, се...
23.01.2018 - 10:05
Сега е идеално време да се пронајде решение за прашањето за името меѓу Македонија и Грција, порача од Солун американскиот амбасадор во Грција, Џефри...
23.01.2018 - 10:00
Солунскиот градоначалник Јанис Бутарис смета дека сфаќањето дека Македонија е само грчка и ништо повеќе од тоа е мошне лошо. Тој за грчката агенција...