23.01.2018 - 13:43
Одложено е рочиштето против првообвинетиот Бобан Илиќ во случајот со Алмир Алиу. Според информациите на кумановскиот суд, рочиштето кое што требаше...
23.01.2018 - 13:37
Самостојниот синдикат за образование, наука и култура на Република Македонија (СОНК)  бара итно да се најде решение за да се исплати платата за...
23.01.2018 - 12:42
ДУИ најави амандман за укинување на патните трошоци на сите функционери. Пратеникот на ДУИ, Џеват Адеми на комисиската расправа за труд и социјална...
23.01.2018 - 12:20
Судењето за предметот „Транспортер“ на СЈО е одложено за 31 јануари. Одложувањето, според новоименуваната судијка во случајот Добрила Кацарска, е...
23.01.2018 - 12:17
Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје против лицето Ј.П.(27) од скопското...
23.01.2018 - 12:13
Судењето за предметот „Шпион“ на Специјалното јавно обвинителство, на денешното рочиште е одложено за 5 март поради отсуство на докази од предметот...
23.01.2018 - 12:11
Во Кривичниот суд во Скопје денеска се одржа рочиште за предметот „Труст“ на Специјалното јавно обвинителство на кое беше сослушано вештото лице...
23.01.2018 - 11:41
Министерството за правда подготвува измени на законот за референдум и други облици на непосредно изјаснување на граѓаните. Се предвидува законските...