20.10.2017 - 13:37
Во полициската станица Бит пазар е извршен разговор со десет лица за синоќешниот инцидент на бул. „Крсте Мисирков“ во автобус на ЈСП бр.50....
20.10.2017 - 13:21
Три нови случаи на мали сипаници се регистрирани во текот на изминатата недела , со што вкупниот број заболени, заклучно со денеска е 17. Ова се...
20.10.2017 - 13:15
Владата денеска ќе ги достави апликациите на кандидатите за јавен обвинител до Советот на јавни обвинители кој треба да даде мислење. На конкурсот се...
20.10.2017 - 12:06
Кандидатот за градоначалник пак на општина Гази баба од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ Тони Трајковски во трка за трет...
20.10.2017 - 12:00
Кандидатот за градоначалник на Кисела вода од редовите на СДСМ и коалицијата „За живот во Македонија“ Филип  Темелковски вети повеќе...
20.10.2017 - 10:43
Поранешниот началник на Петтата управа во МВР, Горан Грујевски и вработениот во УБК, Никола Бошкоски денеска ќе бидат изведени пред Судот во Солун,...
20.10.2017 - 09:53
Сообраќајот на граничниот премин Меџитлија на границата кон Грција од утрово е нормализиран. Сообраќајот беше во прекин поради штајк на грчките...
20.10.2017 - 09:51
Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност и со слаб претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи...