11.01.2018 - 17:40
ЕВН Македонија донираше возило наменето за задоволување на потребите на лицата со телесен инвалидитет, членови на здружението „мобилност Тетово и...
11.01.2018 - 12:00
Домашни и странски доверители од „Фени“ денеска во велешкиот суд ја чекаа одлуката дали комбинатот ќе се продаде или ќе биде издаден под наем. По...
11.01.2018 - 10:41
Компанијата „Алкалоид АД Скопје“ во присуство на претставници на менаџментот официјално пушти во употреба три инвестициски проекта: Погон за...
10.01.2018 - 12:09
Растот на македонската економија годинава ќе изнесува 3,2 процента, прогнозира Светска банка во најновиот извештај за економските перспективи. Според...
10.01.2018 - 09:32
Граѓаните годинава последен пат ќе поднесуваат годишна даночна пријава во УЈП за остварени дополнителни приходи во текот на претходната година....
09.01.2018 - 17:17
Владата, но и општините и државните институции објавија огласи за ангажирање на работници прегу Агенции за привремено вработување. Владината служба...
09.01.2018 - 15:50
Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на трошоците на живот во декември 2017 година, во однос на претходниот месец, изнесува...
09.01.2018 - 12:38
Дизелот од ноќеска на полноќ поскапува за еден денар по литар, а цената на ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Екстра лесното масло за домаќинство се зголемува за...